Mousesports грабват първото място на CS:GO ICE Challenge след победа срещу Na’Vi

Първият по-важен трофей по CS:GO тази година отива при немците mousesports, които излязоха начело срещу Natus Vincere в големия финал на ICE Challenge.

ICE Challenge се проведе от 1 до 6 февруари и предложи на феновете шанс да видят топ отбори в действие за първи път през новата година. Турнирът представи и внушителния награден фонд от $250 000.

Na’Vi, които взеха решението да отстранят Ladislav ‘GuardiaN’ Kovács от своя ростер миналия месец, се представиха с Oleksandr ‘s1mple’ Kostyliev в ролята на снайперист, а младият Ilya ‘Perfecto’ Zalutskiy зае мястото на ‘GuardiaN’.

Първият тест на новия ростер като цяло се счита за успешен – Na’Vi стигнаха до финалите без нито една загуба по пътя. Mousesports на своя ръка положиха чудесно начало на новата година, като предната им бе увенчана с три шампионата и едно второ място.

Mousesports започнаха силно финала във формат Best-of-5 с близка победа 16-14 на Dust 2, последвана от по-убедителна победа 16-8 на Inferno. Na’Vi успяха удължат срещата с победа 16-11 на Train въпреки епичната изява 1v5 на Chris ‘ChrisJ’ de Jong, която мнозина вече наричат ​​”Игра на годината”.

Mousesports обаче се възползваха от множеството грешки в Na’Vi на четвъртата карта, Nuke, и с 3-1 взеха у дома трофея

Мнозина вече наричат ​​сблъсъка “Игра на годината”

Междувременно новият отбор на Virtus.Pro, който по-рано представляваше AVANGAR, потърси първия си голям резултат под новия банер, неуспешно. Новият отбор се справи разочароващо и миналата година по време на EPICENTER и DreamHack Laipzig.

Разочароващо бе и представянето на ENCE, които бяха елиминирани на последно място. Финландският отбор все още се бори да намери опората си, след като замени своя лидер ‘Aleksib’. Новият му отбор OG победиха ENCE още в първия мач, но ултимативно и те не стигнаха кой знае колко далеч след загубата си срещу MAD Lions в четвъртфиналите.