Джота спря Александър-Арнолд и Ливърпул за титлата на EPL Invitational (видео)

Играчът на Уулвърхамптън Диого Джота спечели титлата на ePremier League Invitational след победа със Златен гол срещу Трент Александър-Арнолд от Ливърпул. Защитникът на червените поведе в резултата в самия край на първата част, въпреки че Джота владееше повече топката и имаше повече положение пред вратата на своя противник. През втората част нападателят на вълците все пак заслужено успя да изравни, а в последствие и да спечели мача и титлата от първото издание на турнира.

В полуфиналните мачове, което се изиграна непосредствено преди финала, Александър-Арнолд се наложи на Рахим Стърлинг от Манчестър Сити с 3:2 след Златен гол на Роберто Фирминьо. Джота от своя страна успя да стигне до лесен успех с 4:1 над представителят на Бърнли Дуайт Макнийл.